הדפסה על קנבס – כל מה שחשוב לדעת

אמנם הדפסה על קנבס זוכה לביקוש ולתשבחות מזה שנים, אך לא כולם מבינים עדיין במה בדיוק מדובר. אז אם גם לכם יש שאלות לגבי הדפסת קנבס ומה שניתן להפיק באמצעותה, כדאי שתקראו את השורות הבאות.

מה זה בעצם הדפסה של תמונות על קנבס?
אם תסתכלו על המונח 'הדפסת תמונות קנבס' תראו שהוא מורכב מ- 3 מילים: הדפסה, תמונות וקנבס. כל אחת מהמילים האלו אינה מובנת מאליה ולכן נסביר מהי משמעותן. לשם כך, נתחיל דווקא מהסוף, כלומר עם הקנבס.
אז קנבס הוא סוג של בד שאותו מפיקים מצמח הקנביס. יכול להיות שמעתם על הקנביס בנסיבות אחרות, אבל במקרה שלנו לא משתמשים בתפרחות או בעלים, אלא בסיבים החזקים של הגבעול, העובדים עיבוד ייחודי להכנת בד משובח. השיטות של ימינו אמנם חדשות אבל ממש לא מדובר בהמצאה חדשה. עוד בתרבויות קדומות שימוש הקנביס להכנת חבלים, אריגים ומפרשי ספינות, ועם הזמן גם האומנים גילו את יתרונות הבד. ואולם, מאחר שתהליך ההפקה היה ממושך ויקר, רק אומנים מעטים יכלו להרשות זאת לעצמם, כלומר, רק אנשים מהמעמד הגבוה יכלו לקנות את הבד שעליו יצר האומן את יצירתו.
ואולם, בזכות התפתחויות טכנולוגיות בתחום ההדפסה (הרחבה בהמשך המאמר), וכן בתחום ההפקה, נעשה פיתוח על קנבס להרבה יותר זול והרבה יותר זמין לציבור הרחב. אגב, המחיר הנמוך אינו בא על חשבון איכות הבד הידועה, והוא עדיין ניחן ביכולת ספיגה נהדרת של צבעים. מבחינת ההדפסה שאתם מתעניינים בה, המשמעות היא שמשתמשים בצבעי דיו מעולים, להבדיל מצבעי שמן ואקריליק של האומנים. מלבד זאת, מדובר בבד בעל חזות מרשימה שבעזרתו ניתן להפוך תמונות לכדי יצירות מקסימות. הוא גם חזק ועמיד, כך שאם תשמרו עליו התמונה תשמור על מראה יפהפה גם לאחר זמן רב מאוד.

אילו טכנולוגיות הדפסה קיימות
אז עכשיו, בואו נחזור אל המילה הראשונה – הדפסה. כפי שאמרנו, כיום מבצעים הדפסות דיגיטליות המתבטאות ברמת דיוק גבוהה מאוד, ובעזרת מערכות היודעות לבצע אוטומטית תיקונים בתמונות על מנת לשפר את החדות, הבהירות, הצבע, העומק והחיות. היתרון של הטכנולוגיה טמון לא רק באיכות התמונה המתקבלת, אלא גם במהירות העבודה ובמחיריה הנמוכים יחסית, וכן באפשרות לבצע עיצובים והזמנות באופן מקוון.
למעשה, קיימות מספר טכנולוגיות של הדפסה על קנבס, ושלל מדפסות וסוגי דיו. לדוגמא, ישנן חברות העושות שימוש בהדפסת UV, או הדפסת סולבנט שבה בסיס הצבע הוא שמן. בשיטה הזו מתקבלות תמונות בעל עמידות גבוהה גם אם תולים אותן מחוץ לבית, אבל יש פחות דיוק בצבעים יחסית לשיטות אחרות. לעומתה, בשיטת פיגמנט מתקבלות תמונות ברמה גבוהה מאוד של דיוק, עם יותר אפשרויות צבע, ועדיין עמידות טובה מאוד – בעיקר אם תולים את התמונה בתוך הבית.

אחרונות חביבות – התמונות
אז היום אפשר לבצע את כל תהליך העיצוב וההזמנה אונליין. מה זה אומר? שקיים מבחר בלתי נדלה של תמונות שאפשר להדפיס על קנבס. למשל, אפשר לבחור מתוך המאגר באתר של חברתנו, הכולל עשרות אלפי תמונות משלל קטגוריות. או לחילופין, אפשר להעלות תמונות שלכם מהמחשב, מהטלפון הנייד, מפייסבוק, מדרופבוקס, מטלפון נייד של חבר וממקורות נוספים.
מכאן ברור שגם אפשר לבחור כל תמונה העולה על דעתכם, למשל תמונת ציור שציירתם בעצמכם או שאחד מילדיכם צייר, תמונות מאירועים משפחתיים, מטיולים, חופשות, תחביבים, דמויות נערצות וכן הלאה. בנוסף, בתהליך העריכה אונליין אפשר לבחור בגדלים שונים של התמונה, ואפשר גם ליצור קולאז'ים המורכבים ממספר תמונות המתחברות יחדיו לכדי יצירה שלמה ואלגנטית.

מילה אחרונה על המחירים
אין מחיר אחד להדפסות על קנבס, פשוט כי מדובר בשוק חופשי בו כל חברה מציעה את המחיר שלה. אז כדאי לבצע השוואת מחירים, ולבחור בהצעה היותר משתלמת כל עוד מדובר בחברה רצינית, ותיקה ומוכרת, המציעה מגוון אפשרויות בחירה בצורה ידידותית וקלה לשימוש, שניתן לבטוח בה מבחינת שיטת הדפוס, המדפסות עצמן, סוגי הדיו ואיכותם. לא יזיק גם לבדוק אם החברה מציעה מבצע הדפסה על קנבס, מה שיכול לחסוך בעלויות.
מלבד המחירים בין החברות, יש עוד כמה פרמטרים המשפיעים על העלויות. ראשית, ככל שמדובר בתמונה יותר גדולה כך היא נדרשת ביותר בד, יותר חומר עבור המסגרת וביותר דיו, ולכן היא גם תהיה יקרה יותר. כמו כן, במידה ומזמינים קולאז' המורכב מכמה תמונות, הרי שהם עולים יותר מתמונה אחת בלבד מאותו הגודל, אבל לרוב באופן יחסי המחיר לכל תמונה יהיה נמוך יותר לעומת הזמנה בודדת.
אם יש לכם עוד שאלות, נשמח לעמוד לרשותכם באמצעות המייל info@picabook.co.il.


העלו תמונות

הרשמו לניוזלטר

הרשמו
כל הזכויות שמורות picabook 2005-2024