הכנת אילן יוחסין עבודת שורשים

פרוייקט שורשים מוכר כמעט לכולנו בהיותנו בכיתה ז', ועכשיו – בתור הורים גאים לילד או ילדה שגדלו, אתם מלווים אותו בהכנת אילן יוחסין לעבודת שורשים משלו. מאז שהייתם בני 12 או 13 זרמו הרבה מים בירדן, הזמנים השתנו ועימם הטכנולוגיות העומדות לרשותכם. דברים אלו נכונים גם לגבי פרויקט שורשים שכיום ניתן ליצור אותו כאלבום דיגיטלי באופן פשוט ועם הרבה הנאה ויצירתיות, וכמובן גם להדפיסו באיכות גבוהה מאוד.

אילן היוחסין כחלק מעבודת השורשים
כידוע, יש מקום של כבוד לאילן יוחסין בעבודת שורשים בהיותו מתאר השתלשלות הדורות אחורה בזמן. למעשה, תפקידו של עץ יוחסין בעבודת שורשים הוא להבהיר גם למי שמכין אותו וגם למי שצופה בו (המורים, בני משפחה אחרים) כיצד מסתדרים דורות המשפחה, וזאת באופן ויזואלי פשוט ומובן לכל אחד. יחד עם זאת, הכנת אילן יוחסין עבודת שורשים כן מצריכה מחשבה, איסוף מידע ולאחר מכן את יישומו בכתיבה ביד, בעזרת תוכנת מחשב להורדה או עורך האונליין שלנו.
בראש ובראשונה, הכנת אילן יוחסין לעבודת שורשים מתחילה עם פנייה לאבא ואמא, סבתא וסבא, או כל אדם אחר במשפחה שיכול לספק מידע מדויק על השתלשלות הדורות, כפי שיוסבר מייד. לאחר מכן, יש המעדיפים לשבת בהתחלה עם דף ולצייר גרסה ראשונית, ויש המעדיפים לעשות זאת מייד על המחשב. בכל מקרה, קיימות מספר שיטות לעריכה וציור של אילן היוחסין, כאשר הנפוצה ביותר היא להתחיל עם שמו של מגיש העבודה.
בהנחה שנבחרה בשיטה הזו, הילד כותב את שמו בחלק התחתון של הדף ומקיף את השם בריבוע אם הוא בן, או בעיגול אם היא בת. מתחת לעיגול או לריבוע כותבים את שנת הלידה ולרוב לא כותבים את התאריך המדויק של חודש ויום – אם כי הדבר אפשרי. אם יש לילד אחים או אחיות רושמים את שמותיהם במקביל, באותה השורה לרוחב, שוב עם עיגולים וריבועים בהתאם למין, ושוב עם שנות הלידה. בשלב הבא עולים מדרגה אחת, או למעשה "ענף" בעץ המשפחתי. עושים זאת על ידי מתיחת קו למעלה אל העיגול של אמא והריבוע של אבא, אשר קו מחבר ביניהם.
אם יש לאבא ולאמא אחים ואחיות (הדודים והדודות של הילד), מוסיפים גם אותם לרוחב – כלומר מחוברים אל ההורים בקו באותו הענף. כמובן שלכולם מוסיפים את שנות הלידה. אחרי שמולאו כל "העלים" בענף ההורים, הגיע הזמן לעלות עוד ענף למעלה אל סבא וסבתא, ושוב עם עיגולים ושנות לידה. במרבית המקרים, עד השלב הזה בענף לא מתעוררות בעיות מיוחדות כי האנשים מוכרים לכולם, כולל האחים והאחיות של סבא וסבתא שנמצאים איתם על אותו הענף. ואולם, בעיקר אם סבא או סבתא כבר אינם בחיים, בענפים הבאים כבר צריך לעשות מחקר יותר רציני בשביל לגלות את סבי ההורים ואת שמות אחיהם, וככל שמתקדמים למעלה בעץ כך המחקר מעמיק וגם העץ עצמו נעשה גדול מאוד.
בכל מקרה, זהו חלק מרתק ומרגש במיוחד בתוך עבודת השורשים, המובילה לא פעם לגילויי סיפורים ואנשים, אירועים שהתרחשו וקשרים שנרקמו, כאשר עץ המשפחה ממחיש אותם בצורה ברורה ויפה.

ערכת נושא לאלבום שורשים משפחתי
כאמור, בעבר עבודות השורשים היו מוכנות רק על גבי דפים עם כריכות כאלו ואחרות. ואולם, בימינו הדברים שונים וישנן אפשרויות הרבה יותר טובות להכנת ושימור פרויקט השורשים. כך למשל, דרך האתר שלנו ניתן לבנות אלבום שורשים יפהפה, וייחודי, באמצעות ערכת נושא מיוחדת ואשף לסידור התמונות, המאפשר לקבל תוצאות איכותיים ביותר בצורה קלה ונוחה. כל שעליכם לעשות הוא רק להיכנס לעורך האונליין החדש שלנו, לבחור את סוג האלבום הרצוי ולעצב בקלות את אלבום השורשים המרשים שלכם. לאחר מכן, במקום קלסר בית ספר הנכנס למגירות ומעלה אבק, יהיה לכם אילן יוחסין לעבודת שורשים להדפסה בתוך אלבום מרשים, שיהיה לו מקום של כבוד בבית עם כל המידע והתמונות שנאספו במהלך העבודה.

כל זאת במחיר ידידותי, עם שלל עיצובים יפהפיים ושירות מכל הלב על ידי אנשי מקצוע מיומנים בטלפון, במייל ובפייסבוק. לעיצוב אלבום שורשים משלכם – לחצו כאן


התחל לעצב

הרשמו לניוזלטר

הרשמו
כל הזכויות שמורות picabook 2005-2024