טיפ פיקאבוק לצילום ילדים (אוסף 3 מתוך 4)

התחילו מסורת שנתית

פעם בשנה צלמו את ילדכם באותו מקום. למשל בכל יום הולדת ליד עץ מסויים בגינה, או יוצאים ללימודים ביום הראשון לבית הספר. גם פורים זו הזדמנות להתחלת סדרת צילומים. מסדרת התמונות תופתעו לגלות בכמה השתנו הילדים משנה לשנה!

הזיזו את האוביקט ממרכז התמונה

ניתן לשפר קומפוזיציה של תמונה ולהפוך אותה לדינמית יותר בעזרת הכלל הפשוט: הזיזו את האוביקט ממרכז התמונה לאחד הצדדים (ידוע גם ככלל השלישים – חלקו את התמונה לשלוש ומקמו את האוביקט כשליש מהקצה).
כדאי לזכור לנעול את הפוקוס על האוביקט לפני ההזזה.

נעילת פוקוס

כאשר מצלמים מספר ילדים (שנים למשל) או כאשר מזיזים את האוביקט ממרכז התמונה – יש להקפיד על פוקוס (מיקוד העדשה) נכון. רוב המצלמות ימקדו את העדשה בדיוק במרכז התמונה, הרקע יצא ממוקד אך הילדים יהיו מטושטשים. כדי למנוע זאת יש למקד את המצלמה על אחד הילדים, לנעול את הפוקוס בעזרת "חצי לחיצה", ולכוון את המצלמה למיקום הרצוי לפני השלמת הלחיצה.

המנעו מצללים חדים

מזג האויר נפלא ואנו מוציאים את הילדים החוצה לשחק, לטייל ולהצטלם. דוקא אז תאורת השמש הישירה, רקע השמים הבהיר, יוצרים צללים חזקים ואנו מקבלים תמונות נפלאות רק שכל האנשים "כושים". אנו מכירים את הכלל הידוע "לא לצלם מול השמש" – זה כלל נכון אבל לא מספיק טוב – גם כשהשמש מהצד עדיין יווצרו צללים כהים ולא מחמיאים על פני המצולמים.
פתרון ראשון – לפתוח פלאש. הפלאש ימלא את הצללים בתאורה מלאכותית וירכך את התמונה. פתרון זה מוגבל לצילום עד מספר מטרים בודדים (מעבר לכך הפלאש פשוט לא מספיק חזק).
פתרון שני – לקבוע את החשיפה על פי הדמות הנמצאת בצל (ולא על פי הרקע הבהיר שמאחוריו) כך נקבל תמונה בהירה יותר של האוביקט המצולם. נעילת החשיפה נעשית בד"כ ע"י חצי לחיצה, בדקו במצלמה שלכם כיצד לתפעל זאת.

הרשמו לניוזלטר

הרשמו
כל הזכויות שמורות picabook 2005-2024